Pembe Dünya

İğne Oyası Çiçek Modelleri

İğne Oyası Çiçek Modelleri

Hanımların kaçırmaması gerektiği çiçek oyasının yapımı son derece eğlenceli. İpliğin renginden dolayı bu adı alan iğne oyası ile harika danteller yapabilirsiniz. Evet dantel, zor bir uğraştır. Ancak iğne ile ipliği işlemeye başladığınız anda işin sırrı çözülür. Ve harika modeller arka arkaya gelir. İğne oyası, öncelikle el emeği olduğu için çok değerlidir. Zamanını, emeğini, yüreğini, sevgisini ve tüm marifetini göstermeye çalışarak hazırlanan iğne oyalarının değerine paha biçilemez. İğne oyası; sentetik, mağazalarda satılan fason kalıplardan çok farklıdır.

Bunun için iğne, toz mavisi renginde iplik ve tasarım için hayal gücünüzü çalıştırmanız yeterli olacak.

Çiçek iğne oyası ile havlunuzun rengine yada havlu üzerine işlenmiş desenin rengine göre işlenmeyebilirsiniz. Böylelikle havlu sade ve basit işlevinden çıkıp; harika bir tasarıma dönüşür. Üzüm taneleri iğne oyası, papatya iğne oyası, böğürtlen iğne oyası, limon taneleri iğne oyası diye çoğaltmamız mümkün. Genelde renkli iplikler ile işlenen meyve iğne oyasının görsel şölene dönüşmesini heyecanla bekleyen emekçi ve maharetli eller işini daha hızla yapıyor. Farklı ebatlarda işlenen çiçek motifli iğne oyaları de oldukça ilgi görüyor. İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri arasında papatya iğne oyası çok fazla ilgi görüyor. Bunun dışında, gül, lale, karanfil, kasımpatı gibi çiçek çeşitlerini sıralamak mümkün. Tek renk yapmak istemeyen hanımlara farklı alternatifler de sunuyor iplik dünyası. Toz mavisi diye gül iğne oyası yapamayacaksınız anlamına gelmiyor. Toz mavisi gül iğne oyası da pek ala havlu, yazma, tülbent yada kanaviçeden işlediğiniz kumaşın kenarlarında harika durabilir.

Bu yüzden, toz mavisi çiçek iğne oyası modelini tasarlamak sizin engin ve derin hayal gücünüze kalmış. İsterseniz sayfamızdaki diğer örneklerle de kıyaslayabilir, beğendiğiniz başka bir modeli, toz mavisi sağlam bir iplikle yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ