Pembe Dünya

Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Kırmızı ruj, dişiliğin yegane simgelerinden biridir. Ancak yanlış sürülmüş kırmızı ruj, kötü bir görünüme neden olabilir. Kırmızı ruj sürmenin püf noktalarını açıklıyoruz!

Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Kırmızı ruj sürmeye geçmeden önceden kendiniz için ideal olan kırmızı tonunu seçmelisiniz. Tonu belirledikten sonra mat mı, parlak mı olacağına karar vermelisiniz. Bu iki adım tamamsa şimdi kırmızı ruj sürmenin püf noktalarına geçebiliriz.

Adım 1: Dudaklarınızı hazırlayın

Rujunuzu sürmeden, hatta makyajınızı yapmaya başlamadan önce cildiniz gibi dudaklarınızı da nemlendirin. Bunun için bir dudak balmından yardım alabilirsiniz.

Dudak balmını sürdükten hemen sonra ruju sürmeyin. Önce bir mendil ile nemlendiricinin fazlasını alın.

GÜNLÜK MAKYAJINIZA IŞILTI KATMANIN YOLLARI

Adım 2: Ruju uygulayın

Bir dudak fırçası yardımıyla rujunuzu dudaklarınıza sürün.

Adım 3: Sıra dudak kaleminde

Dudak çizgilerini eşitlemek ve kusursuzlaştırmak için dudak kalemi uygulayın. Mükemmel bir görünüm için rujunuzla hemen hemen aynı renkte dudak kalemi seçin. Ruj renginden çok koyu ya da açık kalem hoş görünmeyecektir.

10 DAKİKADAN AZ ZAMAN ALAN 10 MAKYAJ ÖNERİSİ

Adım 4: Fazlalığı alın

Bir kağıt mendil yardımıyla rujunuzun fazlalıklarını alın. Bunu, mendili hafifçe dudaklarınıza bastırarak yapabilirsiniz. Fazlalıkları almak, rujun kalıcılık süresini uzatır.

HIGHLIGHTER KULLANMANIN PÜF NOKTALARI

Adım 5: Temizleyin

Dudaklarınızın kenarlarını bir kapatıcı ve fırça yardımıyla temizleyin. Fırçanın ucuna çok az kapatıcı sürün ve dudak çevrenizi temizleyin. Ve hazırsınız!

MAHMURE ÖZEL

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ